Haber Detayları

Son Haber Oyna Kazan 26 Şubat ipucu: Engin Günaydın'ın filmleri nelerdir?

Son Haber Oyna Kazan 26 Şubat ipucu: Engin Günaydın'ın filmleri nelerdir?

Oyna Kazan 26 Şubat ipucu: Engin Günaydın'ın filmleri nelerdir? haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Engin Günaydın'ın filmleri nelerdir? Son dönemin en kuvvetli akımlarından biri olan bilgi yarışmalarına bir yenisi daha eklendi. Yavaş yavaş popülaritesini artıran Oyna Kazan, Onedio tarafından bilgi yarışmaları kategorisinde yoluna başarıyla devam ediyor. Kullanıcılarına her gün yeni oyundan önce 'kopya soru' adıyla bir ipucu veren Oyna Kazan, bu akşam saat 21:00'de yayınlanacak yarışma öncesi ipucunu usta oyuncu Engin Günaydın üzerinden yolladı. İşte Engin Günaydın'ın filmleri…

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Engin Günaydın’ın filmleri nelerdir? Onedio’nun yeni bilgi yarışması Oyna Kazan, kullanıcı sayısını hızla artırmaya ve trend olmaya devam ediyor. Her gün saat 13:00 ve 21:00’da yeni bilgi yarışmaları ile kullanıcı karşısına çıkan Oyna Kazan, kullanıcılarına cömertlik yaparak bir ipucu vermeyi de es geçmiyor. 26 Şubat gününün Oyna Kazan ipucu ise; ‘Engin Günaydın’ın filmleri nelerdir?’ oldu. İşte bu sorunun yanıtı ve tüm detaylar haberimizde…

OYNA KAZAN 26 ŞUBAT KOPYA SORUSUNUN CEVABI!

OYNA KAZAN İPUCU

SORU: “Günün kopyası geldi. Acaba nasıl giderim Galata Kulesi’ne, hangi ilçedeydi?”

CEVAP; 

(2017): Aile Arasında – Fikret
(2017): Nerelerdesiniz – Numan
(2015): İçimdeki Ses – Selim
(2012): Yeraltı – Muharrem
(2009): Vavien – Celal
(2005): Takva – Erol
(2004): Gora – Dergi Editörü
(2004): Yazı Tura – Sencer
(2001): Yazgı (film, 2001) – Necati

ENGİN GÜNAYDIN KİMDİR?

Engin Günaydın (d. 29 Ocak 1972, Erbaa, Tokat), Türk komedyen, sinema ve tiyatro oyuncusu.

Bir Demet Tiyatro ile televizyon hayatına başlayan, Aşkım Aşkım ve Zaga’da daha geniş kitlelere kendini tanıtan Günaydın 2004 yılında Burhan Altıntop rolü ile Avrupa Yakası’nda patlama yaşar. Engin Günaydın, Garanti Bankası reklamında da oynadı. Engin Günaydın 2008 yılında Türk Ekonomi Bankası’nın reklam yüzü oldu, 2009’da da yeni reklamlarında oynadı.

Hayatı
Günaydın, 29 Ocak 1972 tarihinde Tokat’ın Erbaa, Tanoba ilçesinde doğdu. İlköğretimi Turhal’da, ortaöğrenimini Erbaa’da tamamlamıştır. Lisede, her sene yapılan okullar arası tiyatro yarışmasında aldığı ödül sonrası, jüri üyelerinin Günaydın’ı konservatuvara gitmesi yönündeki ısrarlarıyla oyunculuk hayatına ilk girişi yaptı. Ailesi onu meslek sahibi olsun diye ablasının yanına, yani İzmit’e yollamıştır. Fakat o İzmit’te tiyatroya girdi. Oradan Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’na girdi, yatay geçişle Mimar Sinan Konservatuvarı’na girdi.

Engin Günaydın 1996’da profesyonel olarak tiyatroya girmiş, Engin Günaydın ilk tiyatro deneyimini Otogargara’da yaşadı. Daha sonra “Bir Demet Tiyatro”‘dan aldığı teklifle buraya geçti. Bir Demet Tiyatro”dan sonra, Mehmet Ali Erbil ve Emel Sayın’la “Aşkım Aşkım” dizisinde Tarık Usta’yı oynadı, aynı yıl Zeki Demirkubuz’un Yazgı’sıyla Ankara Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nü aldı.

2001-2004:Zaga
Engin Günaydın, kendini asıl Okan Bayülgen’in sunduğu Zaga’da gösterdi. Burada kısa skeçlere çıkan Günaydın, Yazı Tura adlı filmde de bir rol kaptı. Bu filmde Sencer karakterini canlandırdı. Ayrıca 2003 yılında “Hadi Uç Bakalım” ve “Alacakaranlık” dizilerinde oynadı.

2004-2009:Avrupa Yakası
Engin Günaydın, asıl çıkışını Gülse Birsel’in kendisini fark etmesiyle Avrupa Yakası’na katılarak yakaladı. Burada “Burhan Altıntop” karakterini canlandırarak büyük ilgi gördü. Dizinin 14 Eylül 2005 tarihindeki 3. Sezon’da giriş yapan Günaydın, dizide İdare Müdürü rolünü canlandırdı ve dizinin 24 Haziran 2009 tarihindeki son bölümüne kadar devam etti.

2011-2012:Muhteşem Yüzyıl
1. Sezon 1. Bölüm’de konuk olarak geldiği saraya 2. Sezon 1. Bölüm (35. Bölüm)’de yerleşmeye karar vermiş ve dizi kadrosuna dahil olmuştur. Daha sonra sözleşmesi bitmiş ve diziden ayrılmıştır.

2013-2014:Galip Derviş
Galip Derviş, Barakuda Film tarafından yapılıp Kanal D’de yayınlanan Polisiye, Komedi türündeki Türk televizyon dizisi. 28 Aralık 2014 tarihinde dizi final yapmıştır.

Oyunculuğu bırakması
Engin Günaydın, dizi oyunculuğunu bırakmıştır. Ama filmlere devam edeceğini belirtmiştir.

Sinema filmleri
(2017): Aile Arasında – Fikret
(2017): Nerelerdesiniz – Numan
(2015): İçimdeki Ses – Selim
(2012): Yeraltı – Muharrem
(2009): Vavien – Celal
(2005): Takva – Erol
(2004): Gora – Dergi Editörü
(2004): Yazı Tura – Sencer
(2001): Yazgı (film, 2001) – Necati

Televizyon dizileri
(2013 – 2014): Galip Derviş – Galip
(2011): Muhteşem Yüzyıl – Gül Ağa
(2011): Üsküdar’a Giderken – Muhtar
(2005 – 2009): Avrupa Yakası – Burhan Altıntop
(2004): Size Baba Diyebilir Miyim? – Mahir
(2003): Hadi Uç Bakalım – Senayi
(2003): Alacakaranlık
(2002): Zor Baba – Bilal
(2001): Aşkım Aşkım – Tarık Usta
(2000): Güneş Yanıkları – Sacit
(1997): Bir Demet Tiyatro – Zabıta İrfan

Ödülleri
2001 – Ankara Film Festivali En İyi Yardımcı Oyuncu (Yazgı)
2010 – 29. Uluslararası İstanbul Film Festivali En İyi Senaryo (Vavien)
2012 – 31. Uluslararası İstanbul Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu (Yeraltı)
2013 – 45. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu (Yeraltı)
2013 – 19. Altın Koza Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Yeraltı)
2015 – 20. Sadri Alışık Sinema Ödülleri, Müzikal ya da Komedi dalında “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” (İçimdeki Ses)

 

OYNA KAZAN NEDİR?

Kuruş değil binlerce lira kazan sloganıyla App Store ve Google Play’de indirime sunulan Oyna Kazan Canlı Bilgi Yarışması Hadi’ye rakip olarak çıktı. Ancak Hadi gibi kuruş değil binlerce lira kazandırma sözü verdi.

Onedio’nun canlı mobil bilgi yarışması Oyna Kazan yayın hayatına başladı. Kuruş kuruş değil, binlerce lira kazanın sloganıyla Hadi’ye rakip olan Onedio canlı mobil bilgi yarışması resmen App Store ve google Play’de satışa sunuldu.

Oyna Kazan uygulamasından nasıl para kazanılır?

Oyna Kazan’da soru sayısı olmadan yarışılabilecek. Elendikten sonra 1000 kişiden itibaren herkesin para kazanacağı uygulamada paralar sürekli artıyor. Son 1000’e girdiğiniz az kazanmaya başlayacağınız uygulama 250 ve 500 kalırsanız geliriniz daha çok artıyor.

Tüm elemeler gerçekleştikten sonra Kazandıran Sorular’a geçilerek para kazandırmaya başlıyor. Birinci olan şu an için 1000 TL ödül alıyor. İlk 10 ve İlk 50’ye giren herkese para ödülü var. 1000 TL ve 100.000 TL arasında ödüllü soruların da sorulacağı Oyna Kazan uygulaması şu anda popüler olma yolunda ilerliyor.

Yılın Girişimi, Yılın Mobil Uygulaması ve Yılın Girişimcisi olan Hadi’den sonra Onedio böyle bir iş yapması ne kadar doğru bilinmez, daha iyi ve kaliteli birşey ortaya çıkartacakları düşünülüyor.

Oyun oynayarak para kazandıran uygulama 2019 yılında daha ada artacak gibi görülüyor.

Oyna Kazan Hadi ve Eleq’te olduğu gibi gerçek para dağıtıyor.

OYNA KAZAN NASIL OYNANIR?

Oyna kazanın oynanış mantığı Hadi ve Eleq’e çok yakın. Öncelikle yarışma her gün saat 20:00’de başlıyor. Eleq’in de aynı saatte başladığını işin içine katarsak yarışmacıları Oyna Kazan ve Eleq arasında bir seçim yapmak zorunda bırakmak pek mantıklı bir adım olmamış gibi duruyor. Ama yarışma daha beta sürecinde olduğu için belki bunun istatistiklerine kötü etki ettiğini değerlendirip yarışmanın saatini değiştirebilirler. Bunun yanında yarışmayı neşeli ve muzip tavrıyla İbrahim Selim sunuyor.

Yarışma başladıktan sonra elenenler sonucunda 1000 kişi kalana kadar soruları cevaplamaya devam ediyorsunuz. Ödüller son kalan 1000 kişiyi kapsıyor. Her yarışmada otomatik 3 adet joker kullanma hakkınız bulunuyor. Bunları kullandığınız halde hala sorulara yanlış cevap verirseniz eleniyorsunuz. Her soruya cevap vermek için yalnızca 10 saniyeniz var. Yarışma son 1 kişi kalana kadar yada herkes elenene kadar devam ediyor.

OYNA KAZAN JOKERLERİ

Oyna Kazan joker açısından diğer yarışmalardan biraz daha cömert duruyor. Oyna Kazan canlı bilgi yarışması kullanım inisiyatifinize 3 farklı joker sunuyor. Bunlar Ekstra Can, Çift Cevap ve Eleme şeklinde. Ekstra Can jokeri, yanlış cevap verirseniz, yada soruyu belirtilen süre zarfında cevaplayamazsanız yarışmaya devam etmenizi sağlıyor. Eleme jokeri, yine cevabını bilemediğiniz bir soruda yanlış cevaplardan birini elemenize yarıyor. Çift cevap jokeri ise şayet iki şık arasında kalırsa iki şıkkı da işaretlemenize olanak tanıyor.

Arkadaşlarınızı oyuna davet ederek joker kazanabilirsiniz. Yapılması gereken arkadaşınızın uygulamaya giriş yaparken referans kodu kısmına sizin kullanıcı isminizi yazmak. Ayrıca farklı kanallardan kazandığınız joker kodunuzu uygulama anasayfasında ‘OK Hakkında’ kısmına tıklayarak ‘Joker Kodu Gir’ alanına girerek kazanabilirsiniz.

Ayrıca oyunun jokerleri ücretli olarakta temin edilebilmekte. Anasayfadaki koskaca Joker Satın Al butonuna bastığınızda karşınıza birbirinden farklı 7 satın alma seçeneği çıkıyor. Aşağıdaki görselde görebileceğiniz gibi en uygunu %50 indirimle 6,99 ₺ olan paketi alıp her bir jokerden 2’şer tane edinmiş oluyorsunuz.

OYNA KAZAN ÖDÜLLERİ

Oyna Kazan canlı bilgi yarışmasının ödül mantığı yazının başında dediğimiz gibi Hadi ve Eleq’ten farklı olarak daha inovatif bir yaklaşım sunuyor. Yarışmanın şu anki ödülleri beta süreci dolayısıyla normalde olması planlanan farklı. İçerisinde bulunduğumuz şu süreç içerisinde yarışmaya katılmak isterseniz ödül kazanabilmek için en az son 10’a kalmak zorundasınız.

Son 10’a kalan bütün yarışmacılar 25’er ₺ ödül kazanıyor. Son 10’a kalanlar arasında son 5’e kalanlar ise 100’er ₺ ödül daha kazanıyor. En son ise yarışmadan elenmeden son soruyu doğru cevaplayabilen son kişi ise ödülüne 250 ₺ daha katarak toplamda 375 ₺ kazanmış oluyor.

Yarışmanın beta süreci sonrasında ise ödül dağıtım stratejisi sona kalan 1000 kişiden itibaren başlayacak. Sona kalan 1000, 500, 100, 20, 5 ve 1 olmak üzere ödüller katlanarak artıyor. Kazandığınız ödüllerinizi 50 ₺ sınırına ulaştığında istediğiniz IBAN nolu banka hesabına çekebilirsiniz. Ayrıca Param ile gidilen anlaşma sonucu beta süreci sonrasında Param hesabına da paranızı çekebileceksiniz.

OYNA KAZAN GİRİŞ BİLETİ

Şimdi gelelim asıl sıkıntılı olan oyna kazan giriş bileti mevzusuna. Aslında çok sıkıntılı bir durum yok yalnız beta sürecinin getirdiği ufak bir eksiklik sadece bu. Öncelikle oyuna katılabilmek için uygulamayı Apple App Store yada Google Play Store‘dan indirip akıllı telefonunuza yüklemeniz gerekiyor. Ardından sizden ülke seçimi, cep telefonu numarası ve oyna kazan giriş bileti diye bir şey isteniyor. Peki bu oyna kazan giriş bileti nedir? Bunu nereden almam gerekiyor? Bu detayları bilmeyenlerin biraz araştırma yapması isteniyor.

Bunun sebebi geliştirici Onedio’nun şu anki süreçte oyuncu sayısını minimumda tutmak istemesinden kaynaklanıyor. Oyna kazan giriş bileti aslında bir davet kodu ve bunu @oynakazanapp Instagram adresine mesaj göndererek kazanabiliyorsunuz. Bu mesaj sonucunda ise herkese verdikleri davet kodu oynadıkçakazan ve onedio oluyor. Yani dolayısıyla artık bildiğinize göre daha uğraşmanıza gerek yok.

Oyna kazan giriş bileti kısmını da atladıktan sonra mesaj olarak telefonunuza gelen şifreyi girmeniz isteniyor. Sonrasında ise bir kullanıcı adı belirleyerek sizi uygulamayla tanıştıran arkadaşınızın kullanıcı adını referans kodu alanına girebilirsiniz. Bu metin bilisimveteknik.com adresinden alınmıştır.

Haberin detayını Kaynağından okumak için Oyna Kazan 26 Şubat ipucu: Engin Günaydın'ın filmleri nelerdir? TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ