Haber Detayları

Son Haber Tanzim satış noktalarında neler satılıyor? Fiyatları ne kadar? Et satılıyor mu?

Son Haber Tanzim satış noktalarında neler satılıyor?  Fiyatları ne kadar? Et satılıyor mu?

Tanzim satış noktalarında neler satılıyor? Fiyatları ne kadar? Et satılıyor mu? haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Tanzim satış noktalarında neler satılıyor? Bakliyatların tanzim satış noktalarında satılacağını Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli açıkladı. Bakan Pakdemirli aynı zamanda et ile ilgili açıklama yaptı. Peki tanzim satış noktalarında neler satılıyor? Ne kadar? Merak edilen detaylar haberimizde…

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Tanzim satış noktalarında neler satılıyor? Bakliyatların tanzim satış noktalarında satılacağını Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli açıkladı. Bakan Pakdemirli aynı zamanda et ile ilgili açıklama yaptı. Peki tanzim satış noktalarında neler satılıyor? Ne kadar? Merak edilen detaylar haberimizde…

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Anadolu Ajansı Editör Masası’na konuk oldu.

Bakan Pakdemirli’nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Tanzim satışla fiyatlar düştü.

Bir haftada organize olduk, bir haftada netice aldık.

Nohut 5,5 lira, mercimek 4,5 liradan bugün satılmaya başlanacak. Pirinci de haftaya kilosu 6 liradan satmış olacağız.

Hal yasası için dünyadaki diğer örnekler de inceleniyor.

HIZLI ŞEKİLDE YASALAŞACAK

Hal Yasası, Meclis’in açılmasıyla hızlı şekilde yasalaşacaktır diye düşünüyorum.

Kırmızı etle ilgili satış noktalarımız var. Vatandaş memnun.

Vatandaşımızın ucuza et yemesi ile ilgili proje var. 81 ilde teşkilatı olan mağazaları ele aldık.

ETE TANZİM GEREKLİLİĞİ GÖRMÜYORUM

Ete özel tanzim gerekliliği görmüyorum. İleride gerek olursa söz konusu olabilir.

6 aydır et ithalatımız yok. Türkiye’nin stokları yeterli. Et Süt Kurumu’nun deposunda 50 bin ton et var. Gerek olursa ithal ederiz.

HEPSİNİ DEVLET ALACAK DİYE BİR YANLIŞ ANLAŞILMA VAR

19 ilde kenevir ekimi yapılıyor. Bu illerin bir kısmında da ekim ile ilgili bir talep yok.

Ekilen kenevirin hepsini devlet alacak diye bir yanlış anlaşılma var.

TANZİM SATIŞ NEDİR?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Sivas’ta yaptığı açıklamada, “Gerekirse tanzim satışları belediye eliyle kurarız ve ucuza satış yaparız.” demişti. Başkan Erdoğan açıklamasında, “Nice saldırılarda bulundular. Şimdi de kalkmışlar yok patatesti, yok soğandı… Biz bunu düzeltiriz. Tanzim satışları belediyelerin eliyle kurarız ve en ucuz fiyata bu ürünleri getiririz. İstanbul’da görece geldiğimde fırıncılar bunu yapmıştı. Şehrin belli bölgelerine 3 tane ekmek fabrikası kurduk ve fiyatları da bir anda düşürdük.” cümlelerine yer vermişti.

Belediyelerle Tarım Kredi Kooperatifleri bir çalışma hazırladı ve mobil araçlarda tanzim meyve sebze satışına başlandı. Tanzim satış sayesinde vatandaşlar, sebze ve meyveleri marketlerdeki, pazardaki fiyatlardan ucuza satın alacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, tanzim satış mağazalarına ilişkin, “İlk etapta İstanbul’da 50, Ankara’da 30’dan fazla noktada, hakiki değerinde olacak şekilde süreci başlatacağız.” demişti.

Tanzim, kelime manasıyla düzen verme ve yoluna koyma anlamı taşımaktadır. Tanzim satış ise Türkiye’de 1973 yılında Tansa adı ile satışa başlamıştır.

1976 yılına gelindiğinde, “Tanzim Satışlar Müdürlüğü” çatısı altında, İzmir Konak’ta ilk mağaza açıldı; mağaza sayısı, 1986 yılında 12’ye ulaştı. Bu gelişmeyle birlikte ortaya çıkan şirketleşme düşüncesi doğrultusunda, 15 Aralık 1986 tarihinde Tansaş İzmir Büyükşehir Belediyesi İç ve Dış Ticaret A.Ş. kuruldu.

1996 yılında, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait Tansaş hisselerinin %32.98’i halka açıldı. 1999 yılında hisselerini Doğuş Grubu satın aldı. Tansaş, hizmet kalitesini yükseltmek ve verimliliği daha üst seviyelere çıkarmak amacıyla, 2002 yılı içinde, Macrocenter’ı kendi bünyesine kattı. Tansaş, 10 Kasım 2005’te Migros bünyesine satıldı. Sektör lideri ile birleşmenin etkisi ile sektördeki gücünü artırarak müşterilerine hizmete devam ederek büyümektedir. 2008 yılı sonunda Tansaş mağaza sayısını 270’e çıkartmıştır. 2016 yılında Migros ile birleşmiştir.

Haberin detayını Kaynağından okumak için Tanzim satış noktalarında neler satılıyor? Fiyatları ne kadar? Et satılıyor mu? TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ