Haber Detayları

Son Haberler 25 Nisan Dünya DNA Günü nedir? Neden kutlanır?

Son Haberler 25 Nisan Dünya DNA Günü nedir? Neden kutlanır?

25 Nisan Dünya DNA Günü nedir? Neden kutlanır? haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

25 Nisan Dünya DNA Günü nedir? Her yıl 25 Nisan tarihinde bilime önem veren insanlar tarafından kutlanan özel gününün önemi merak ediliyor. 25 Nisan Dünya DNA Gün, hastalıların tedavisinde, insan ömrünün uzatılması ve sağlıklı ve daha kaliteli bir yaşam konusunda önümüzdeki yüzyıllarda daha iyi teknolojilerin kullanılması amaçlanıyor. İşte 25 Nisan Dünya DNA Günü nedir? Neden kutlanır? Merak edilen detaylar haberimizde…

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

25 Nisan Dünya DNA Günü nedir? İlk defa 2003 yılında kutlanan “Dünya DNA Günü” ABD’de ”Ulusal İnsan Genom Araştırma Enstitüsü”tarafından kutlanılmaya devam ediyor.25 Nisan Dünya DNA Gün, hastalıların tedavisinde, insan ömrünün uzatılması ve sağlıklı ve daha kaliteli bir yaşam konusunda önümüzdeki yüzyıllarda daha iyi teknolojilerin kullanılması amaçlanıyor. Her yıl 25 Nisan tarihinde bilime önem veren insanlar tarafından kutlanan özel gününün önemi merak ediliyor. İşte 25 Nisan Dünya DNA Günü nedir? Neden kutlanır? Merak edilen detaylar haberimizde…

25 Nisan Dünya DNA Günü Nedir?

Her Yıl 25 Nisan Günü tüm dünyada bilim camiaları tarafından “Dünya DNA Günü” olarak kutlanmakta.
İnsanlığın en büyük ve en gizemli buluşlarından biri olan DNA molekülünün yapısı 1953 yılında James Watson, Francis Crick, Maurice Wilkins ve Rosalind Franklin Nature dergisinde yayınlanmıştı. 50 yıl sonra, 2003 yılında İnsan Genom Projesi’nin sonuna gelinmişti.

İlk defa 2003 yılında kutlanan “Dünya DNA Günü” ABD’de ”Ulusal İnsan Genom Araştırma Enstitüsü”tarafından kutlanılmaya devam etmekte.

Dünya DNA Günü kutlamaları, hastalıların tedavisinde, insan ömrünün uzatılması ve sağlıklı ve daha kaliteli bir yaşam konusunda önümüzdeki yüzyıllar için yepyeni perspektifler açan, insanın kökeni konusunda yepyeni bulgular sağlayan genetik biliminin önemini geniş kitlelere yaymayı amaçlıyor.

Haberin detayını Kaynağından okumak için 25 Nisan Dünya DNA Günü nedir? Neden kutlanır? TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ