Haber Detayları

Son Haberler Abidin Dino Kimdir Abin Dino’nun 106. Doğum Günü için Özel Doodle

Son Haberler Abidin Dino Kimdir Abin Dino’nun 106. Doğum Günü için Özel Doodle

Abidin Dino Kimdir Abin Dino’nun 106. Doğum Günü için Özel Doodle. Google, usta ressam, karikatürist, yazar, film yönetmeni Abidin Dino’nun 106. yaşını özel bir “doodle” ile kutluyor. Abidin Dino Kimdir Abin Dino’nun 106. Doğum Günü için Özel Doodle haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Abidin Dino Kimdir Abin Dino’nun 106. Doğum Günü için Özel Doodle. Çağdaş Türk resmiyle Türk resim tarihinde “D Grubu” ve “Yeniler Grubu” adlarıyla anılan sanat topluluklarının öncülerinden olan Dino, 23 Mart 1913’te İstanbul’da dünyaya geldi.

Google ana sayfasında yer alan ve elleri ön plana çıkaran doodle’a tıklayanlar, 1993’te Paris’te yaşamını yitiren Dino’nun yaşamına ilişkin bilgi veren internet sayfalarına yönlendiriliyor.

Doodle uygulamaları, dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere yer vererek, dikkati çekmeyi amaçlıyor. İnternet kullanıcıları, özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne, kişiye, konuya özel daha ayrıntılı bilgilere erişebiliyor.


Haberin detayını Kaynağından okumak için Abidin Dino Kimdir Abin Dino’nun 106. Doğum Günü için Özel Doodle TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ