Haber Detayları

Son Haberler Adana'da iftara kaç saat kaldı?

Son Haberler Adana'da iftara kaç saat kaldı?

Adana'da iftara kaç saat kaldı? haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Adana'da iftara kaç saat kaldı? Türkiye'nin 6. büyük şehri olan Adana'da Ramazan ayının coşkusu yaşanıyor. Oruçlarını açmak için saatleri sayan vatandaşlar internette Adana'da iftara kaç saat kaldı, oruç saat kaçta açılacak gibi sorulara yanıt aramaya başladı. Biz de bu konuyu sizler için inceledik ve haberimize ekledik. Peki Adana'da iftara kaç saat kaldı? Adana'da iftara ne kadar var? İşte ayrıntılar…

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Adana’da iftara kaç saat kaldı? Bugün tüm müslüman alemi için oldukça özel bir gün. 11 ayın sultanı Ramazan’ın ilk günü olan bu özel günde oruç tutan vatandaşlar internette oruç saatlerini araştırmaya başladı. Adana’da iftara kaç saat kaldı, oruç kaçta açılacak, iftara ne kadar kaldı gibi sorulara yanıt aranıyor. Biz de bu konuyu araştırdık ve detayları haberimize ekledik. Peki Adana’da iftara ne kadar kaldı? İşte ayrıntılar…

ADANA’DA İFTARA KAÇ SAAT KALDI?

İl il iftara kalan süreyi saniyesine kadar görüntülemek için tıklayınız.

ADANA’DA İFTAR SAATİ-AKŞAM EZANI KAÇTA?

Adana iftar vakti Diyanet Ramazan İmsakiyesi ile açıklandı. Adana’da ilk iftar 19:38’de olacak. İlk oruç bu saatte açılacak.

ADANA’DA İMSAK-SAHUR VAKTİ KAÇTA?

Adana’da ilk sahur 6 Mayıs 2019 Pazartesi 04:01’de olacak.

2019 ADANA İMSAKİYESİ

Diyanet tarafından hazırlanan Adana imsakiyesinin tamamına haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

RAMAZAN NE ZAMAN BİTECEK?

Bu yıl ramazan ayı, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı kameri ay hesaplamalarına göre, şevval ayının hilali, ramazanın 29’uncu gününün akşamı görüleceği için 29 gün sürecek.

On bir ayın sultanı huzur ve bereket ayı ramazanın ilk teravih namazı 5 Mayıs Pazar günü kılınacak. Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazan ayının ilk orucu için 5 Mayıs’ı 6 Mayıs’a bağlayan gece sahura kalkılacak.

Teravih namazı, mukabele, fıtır sadakası ve itikaf gibi ibadetlerin ifa edildiği bu ayda, Kur’an-ı Kerim’de “Bin aydan daha hayırlı” olduğu bildirilen Kadir Gecesi, ramazanın 27’nci gecesine denk gelen 31 Mayıs’ta idrak edilecek.

Ramazan ayının ardından 4 Haziran’da ise Müslümanların büyük sevinçle karşıladığı Ramazan Bayramı’na girilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yılki ramazanın ana temasının “Ramazan ve İnfak”, fitre bedelinin ise 23 Türk Lirası olduğunu duyurulmuştu.

İLK İFTAR VE SON İFTAR NEREDE?

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Astronomu Hümeyra Nur İşlek, 6 Mayıs Pazartesi günü ramazan ayının başlayacağını ve 29 gün süreceğini belirterek, Türkiye genelinde ramazanın birinci günü ilk imsakın Ardahan ve Iğdır’da saat 03.13’te yaşanacağını, ilk iftarın ise saat 19.06’da Hakkari’de açılacağını söyledi.

Ramazanın ilk günü son imsakın Muğla ve İzmir’de 04.28’de başlayacağını ve son iftarın saat 20.23’te Edirne’de açılacağını kaydeden İşlek, “Buna göre ramazanın birinci günü için Sinoplu vatandaşlar 16 saat 10 dakika oruçlu kalarak en uzun orucu, Hatay ise 15 saat 33 dakikayla en kısa orucu tutacak.” diye konuştu.

Haberin detayını Kaynağından okumak için Adana'da iftara kaç saat kaldı? TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ