Haber Detayları

Son Haberler AKİT muhabirine "idam" soruşturması!

Son Haberler AKİT muhabirine "idam" soruşturması!

AKİT muhabirine "idam" soruşturması! haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

"Türk kamuoyu Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin idam edimesini bekiyor" diyen Akit TV muhabiri hakkında, "Tehdit suçu"ndan soruşturma başlatıldı.

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “19.03.2019 tarihinde bazı basın yayın organlarında yer alan Akit TV adlı televizyon kanalı muhabirinin; ‘Türk kamuoyu Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin idam edilmesini bekliyor’ şekindeki sözleri üzerine, hakkında TCK 106/1 maddesi uyarınca tehdit suçundan soruşturma başlatıldı” açıklamasını yaptı.

Akit TV sunucusu Mehmet Özmen, müzeye dönüştürülen Ulucanlar Cezaevi’nden yaptığı yayında toplumun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun idamını istediğini öne sürmüştü.

Özmen, “Türk kamuoyu, PKK terör örgütüne, FETÖ terör örgütüne de yandaşlık yapan, kol kanat geren, bağrında besleyen örneğin Kemal Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin de işte bu darağacında asılmasını, idam edilmesini bekliyor diye düşünüyorum. Bu bizim fikrimiz tabii ki, taktir yine kamuoyunun. Sonuçta PKK törer örgütüne, Fethullahçı terör örgütüne kol kanat geren, bu topraklara ihanet eden her bir vatandaşın işte bu darağacında idam edilmesi gereken isimler bugün bile. Ama maalesef 2004 tarihinde idam Türkiye’de kaldırıldı” ifadelerini kullanmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ