Haber Detayları

Son Haberler BDDK'dan yeni düzenleme! Kredi kartı ile altına 4 taksit geliyor…

Son Haberler BDDK'dan yeni düzenleme! Kredi kartı ile altına 4 taksit geliyor…

BDDK'dan yeni düzenleme! Kredi kartı ile altına 4 taksit geliyor… haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Bilezik, yüzük, kolye gibi altından üretilen ziynet eşyalarına kredi kartına 4 taksit geliyor. Çeyrek altın, gram altın ve külçe altında ise taksit yapılamayacak…

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, geçen yıl ağustos ayı öncesine kadar bireysel kredi kartları ile altın satışına 4 taksit yapılabildiğini anımsattı.

Ağustos 2018’de yaptıkları düzenleme ile kuyumculuk sektöründe kredi kartlarına taksit imkanını kaldırdıklarını anımsatan Akben, kuyumculuk sektöründe yeni bir düzenleme yapacaklarını söyledi.

Mehmet Ali Akben, kuyumculuk sektöründe işleri canlandırmak adına işçilik gerektiren ziynet, takı ve mücevherat ürünlerinde kredi kartına 4 taksit imkanı getireceklerini dile getirdi.

Çeyrek altın, gram altın, külçe altın gibi ürünlerde taksit yapılamayacağının altını çizen Akben, yeni düzenlemenin hem tüketiciler hem de sektör için faydalı olacağını sözlerine ekledi.

Haberin detayını Kaynağından okumak için BDDK'dan yeni düzenleme! Kredi kartı ile altına 4 taksit geliyor… TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ