Haber Detayları

Son Haberler İstanbul Valiliği'nden 9 maddelik seçim açıklaması

Son Haberler İstanbul Valiliği'nden 9 maddelik seçim açıklaması

İstanbul Valiliği'nden 9 maddelik seçim açıklaması haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

İstanbul Valiliği 31 Mart seçimleri için yoğun güvenlik önlemleri aldı. İki vali yardımcısı koordinasyonunda seçim güvenlik merkezi oluşturan valilik, il genelinde hava, kara ve deniz olmak üzere 45 bin 822 personelin görev başında olacağını belirtti.

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

İstanbul Valiliğinin konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“MAHALLİ İDARELER GENEL SEÇİMLERİNE İLİŞKİN TEDBİRLER
31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ilimizde huzur ve güven ortamında gerçekleştirilmesi amacıyla Valiliğimizce hazırlanan Seçim Güvenliği Tedbirleri Planı yürürlüğe konulmuştur.

Bu kapsamda; Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özyiğit başkanlığında Seçim Güvenlik Koordinasyon Merkezi, Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir başkanlığında Seçim Koordinasyon Bürosu ile Vali Yardımcısı Bahattin Atçı başkanlığında (GAMER) Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi oluşturulmuştur.

Vali Yardımcılarımız başkanlığında oluşturulan büro ve merkezler; Bakanlığımız ve İl ve İlçe Seçim Kurulları ile tam bir koordinasyon içerisinde görev yapacaklardır.

İstanbul’da 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde 1.869 seçim çevresinde 10.393.532 seçmen vatandaşımız 31.124 sandıkta oy kullanacaktır. 

Jandarma bölgesinde 1’i seyyar, 454 sandık ve 132.784 seçmen, polis bölgesinde 155’i seyyar olmak üzere 30.670 sandık ve 10.260.748 seçmen vatandaşımız bulunmaktadır.

İlimizde seçimin huzur ve güven ortamında gerçekleştirilmesi için;
1- İl Jandarma Komutanlığımızca 271 tim ve 4.130 personel, 1’i helikopter olmak üzere toplam 305 araç, İl Emniyet Müdürlüğümüzce 41.550 personel, 3 helikopter, 4 Bot ve 5.587 araç görevlendirilmiştir.

Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığınca sorumluluk sahasında 142 personel ve 12 deniz aracıyla güvenlik hizmeti sunulacaktır.

İl ve İlçe Seçim Kurulunca belirlenen mahallerde toplam 156 seyyar sandıkta oy kullanılmasıyla ilgili gerekli güvenlik önlemleri alınmıştır.

Seçim öncesi, seçim esnası ve seçim sonrasında sandık alanları ve çevresinde oy verme ve sayım işlemleriyle sonuçların ilçe seçim kurullarına intikalleri sırasında, İl ve İlçe Seçim Kurulları çevreleri, hassasiyet arz eden kurum, kuruluş ve bölgelerde bütün güvenlik önlemleri alınmıştır.

2- İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarımıza ait 1.458 araç İl ve İlçe Seçim Kurullarının emrine tahsis edilmiştir.

3- Valiliğimiz Seçim Koordinasyon Bürosu yönetiminde, GAMER, Seçim Güvenlik Koordinasyon Merkezi, İlçe kaymakamlıklarımız, güvenlik güçlerimiz, elektrik, su, doğalgaz, kara, deniz, demiryolu ve havalimanı ulaşımı, iletişim, itfaiye ve sağlık alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlara ait koordinasyon merkezleri 7/24 saat esasına göre hizmet sunacaklardır.

4- İlimizde enerji ihtiyacının kesintisiz bir şekilde sağlanması, muhtemel arızalara müdahale ekiplerinin oluşturulması ve jeneratör takviyesiyle ilgili gerekli tedbirler alınmıştır.

5- İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Türk Telekom İl Müdürlüğü ve diğer kurumlar, sorumluluk alanlarındaki görevleri eksiksiz olarak yerine getirmek üzere gereken tüm tedbirleri almışlardır.

6- İl ve ilçe nüfus müdürlüklerimiz 30-31 Mart 2019 tarihlerinde vatandaşlarımıza hizmet verecektir.

7- 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ve YSK kararları gereğince oy verme günü, oy verme süresince bütün umumi eğlence yerleri kapalı kalacaktır. 

8- İçkili yerlerde ve umumi mahallerde her çeşit alkollü içki verilmesi ve içilmesi yasaktır.

9- Emniyeti ve asayişi sağlamakla görevli kolluk güçleri dışında ruhsatlı da olsa hiç kimse silah taşımayacaktır.

Seçimde görevli güvenlik güçlerimiz ile kamu kurum ve kuruluşlarımızın personeline görevlerinde başarılar diliyor, vatandaşlarımızın da huzur içinde bir seçim geçirmelerini temenni ediyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. “

Haberin detayını Kaynağından okumak için İstanbul Valiliği'nden 9 maddelik seçim açıklaması TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ