Haber Detayları

Son Haberler Oy pusulaları ve görevliler jandarmaya emanet edildi!

Son Haberler Oy pusulaları ve görevliler jandarmaya emanet edildi!

Oy pusulaları ve görevliler jandarmaya emanet edildi! haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Siirt'te, 31 Mart için hazırlanan seçim görevlileri ve içinde oy pusulası bulunan torbalar 3 ilçe 13 bölgelerine askeri helikopterle ulaştırıldı. Güvenlik önlemlerinin sürdürüldüğü bir diğer şehir olan Diyarbakır'da ise 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için olumsuz hava şartları sebebiyle havalanamayan askeri helikopterlerin yerine seçim görevlileri ve oy pusulalarına jandarma refakat etti.

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Siirt İl Jandarma Komutanlığı, 31 Mart 2019 yerel seçimlerde seçmenlerin oy kullanması için seçim ve sandık güvenliği kapsamında bazı yerleşim bölgelerine oy pusulalarını helikopterle ulaştırdı.

Siirt İl Jandarma Komutanlığı, sorumluluk alanındaki Şirvan, Pervari ve Eruh ilçesi için havalanan askeri helikopter, ilçe merkezlerinden seçim görevlileri ve içinde oy pusulaları bulunan torbaları aldı.

AA’nın haberine göre; görevlilerin, yapılacak oy kullanma işlemi sonrasında helikopterle alınıp ilçe merkezlerindeki ilçe seçim kurulu başkanlıklarına bırakılacağı bildirildi.

ASKERİ HELİKOPTER HAVALANAMADI

Diyarbakır’da, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için kırsal bölgedeki bazı yerleşim yerlerine seçim görevlileri ve oy pusulalarının bulunduğu torbalar jandarma refakatinde ulaştırıldı.

Diyarbakır’da etkili olan yağış nedeniyle askeri helikopter havalanamadı.

Dicle, Kulp, Lice ve Hani ilçe merkezlerinden alınan 101 seçim görevlisi ve oy pusulalarının bulunduğu torbalar, jandarma ekiplerinin bulunduğu zırhlı araçlar refakatinde kara yolu ile Dicle’nin Yokuşlu; Kulp’un Aygün ve Bayır; Lice’nin Kayacık, Tepe, Üçdamlar; Hani’nin Topçular mahallelerine taşındı.

MAYIN ARAMASI YAPILDI

Görevlilerin ve oy pusulalarının bulunduğu torbaların seçim bölgelerine güvenli şekilde ulaşımının sağlanması amacıyla jandarma ekiplerince önceden yol güzergahında mayın araması yapıldı.

Haberin detayını Kaynağından okumak için Oy pusulaları ve görevliler jandarmaya emanet edildi! TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ