Haber Detayları

Son Haberler PKK'ya giden 3 TIR'dan çıkanlar dehşete düşürdü!

Son Haberler PKK'ya giden 3 TIR'dan çıkanlar dehşete düşürdü!

PKK'ya giden 3 TIR'dan çıkanlar dehşete düşürdü! haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Münbiç sınırında PKK’ya gittiği ortaya çıkarılan 3 TIR'da zulalanmış pek çok silaha el konuldu. Aralarında keskin nişancı tüfekleri de bulunan silahların hepsinin sıfır olması dikkat çekti.

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Münbiç sınırında durdurulan 3 TIR’da gizli bölmelere depolanmış cephane ele geçirildi. PKK’ya giden 2 milyon dolarlık silah ve mühimmata el konuldu. Tüm silahların sıfır olduğu gözlenirken, sevkiyattaki keskin nişancı tüfekleri dikkatlerden kaçmadı.

Fırat Kalkanı bölgesinde bulunan ve terör işgalindeki Münbiç’in sınır kasabaları arasında yer alan Keibe bölgesinde, PKK’ya ait silah ve mühimmat ele geçirildi. Suriyeli muhaliflere ait polis biriminin 3 TIR’da gerçekleştirdikleri ayrıntılı aramada gizli bölmeler tespit edildi.

Büyük uğraşlar sonucu açılan zulalarda çok sayıda BKS, Kaleşnikof ve 23 mm’lik otomatik tüfek, tanksavar füzesi, RPG tipi roket ve çok miktarda mühimmat bulundu. Çobanbey bölgesi polis birimince yakalanan 2 milyon dolarlık silah ve mühimmata el koyuldu.

ÖZEL SİLAHLAR 

Olaya ilişkin Yeni Şafak’a bilgi veren Asayiş Emniyet Sorumlusu Mustafa Alluş, silah ve mühimmatın 2 TIR’a İdlib’den, diğer TIR’a ise El Bab’dan yüklendiğini söyledi.

Roketatar ve silahların TIR’lardaki gizli bölmelerde Münbiç’e sokulduğunu anlatan Alluş, tüm silahların sıfır ve oldukça etkin savaş araçlarından seçildiğini kaydetti.

Mustafa Alluş, yakalanan silahlar arasında keskin nişancı tüfeklerinin de bulunduğunu, bölge genelinde teftiş ve ayrıntılı arama konusunda faaliyetlerin yoğunlaştığını bildirdi.

Haberin detayını Kaynağından okumak için PKK'ya giden 3 TIR'dan çıkanlar dehşete düşürdü! TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ