Haber Detayları

Son Haberler Tuzla Devlet Hastanesi civarında Yoğun Kötü Kokunun Nedeni

Son Haberler Tuzla Devlet Hastanesi civarında Yoğun Kötü Kokunun Nedeni

İstanbul Tuzla’da paniğe neden olan ağır koku ile ilgili şok bir iddia gündeme geldi. İddianın sahibi Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı. CNN TÜRK canlı yayınına katılan Yazıcı kokunun arkasında sabotaj şüphesi olduğunu söyledi. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı da Tuzla’daki kokuya ilişkin olarak, “Çevreyi kasten kirletme” suçundan soruşturma başlattı. Tuzla Devlet Hastanesi civarında Yoğun Kötü Kokunun Nedeni haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Tuzla’da, İçmeler Mahallesi Tuzla Devlet Hastanesi civarında kaynağı henüz belirlenemeyen yoğun koku paniğe yol açtı.

Kokuyla ilgili olarak ihbar üzerine olay yerine İGDAŞ, itfaiye, zabıta ve polis ekipleri sevk edildi. Bazı cihazlarla rögarlarda ve değişik noktalardan ölçümler yapıldı.

Ekiplerin söz konusu kokunun kaynağına ilişkin incelemeler sürüyor. Rögarlara hava pompalanarak konunun giderilmesine yönelik çalışmalar da devam ediyor.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Tuzla’daki kokuya ilişkin olarak, “Çevreyi kasten kirletme” suçundan soruşturma başlatıldı.

CNN Türk’e konuşan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, şunları söyledi:

”Bugünkü bu hadise çok ilginç bir hadise. Emniyet yetkilileriyle, valilikle, AFAD yetkilileriyle görüştük. Çok ilginç, rögar kapağının açılıp herhangi bir yerde; Moda’da da Üsküdar’da da olabilecek rögar kapağının açılıp dökülen madde olduğu düşünülüyor. Maddenin ne olduğuna dair araştırma yapılıyor. Araştırılıyor ve şu ana kadar üç kişi devlet hastanesiyle başhekimimizle görüştük, ayakta tedavi ile görüştük.

İşin müsebbipleri aranıyor. Mahalleyi bile kapsamadığı için, bir vidanjör ve kimyasal döküm olmadığını; lokal bir hadise olduğunu ve özellikle de birilerinin bir sabotaj gibi olabileceği şüphesi bile uyanabiliyor insanın kafasında.”

ÖĞRENCİLER EVLERİNE GÖNDERİLDİ

Öte yandan Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu koku nedeniyle boşaltıldı. Öğrencilerin rahatsızlık hissetmesi üzerine okul yönetiminin öğrencileri evlerine gönderdiği öğrenildi.


Haberin detayını Kaynağından okumak için Tuzla Devlet Hastanesi civarında Yoğun Kötü Kokunun Nedeni TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ