Haber Detayları

Tunceli Rafting Dünya Şampiyonası'na hazır…

Tunceli Rafting Dünya Şampiyonası'na hazır…

Tunceli Rafting Dünya Şampiyonası'na hazır… haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

8-13 Haziran tarihleri arasında Munzur Çayı'nda 20 ülkenin katılımıyla düzenlenecek olan Dünya Rafting Şampiyonası için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten Tunceli Valisi Tuncay Sonel, kentin huzur şehri haline geldiğine vurgu yaptı.

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, şampiyona öncesinde kentteki siyasi parti, sivil toplum örgütü temsilcileriyle valilik toplantı salonunda bir araya geldi.

Tunceli ailesi olarak şampiyonaya hazır olduklarını aktaran Vali Sonel, “Bu kıymetli heyetimizin de bizzat gelerek yapabilecek bir şeyimiz var mı demesi hakikaten çok anlamlı ve güzel bir davranış. Yaklaşık 20 ülkeden yurt içi de dahil 800 sporcu ve heyeti misafir edeceğiz. Bizim bütün birimlerimiz, tüm esnaf arkadaşlarımız dahil tüm hazırlıklarımız tamamlandı. İnşallah bu şampiyonayı güzel bir şekilde Tunceli’mizde misafirperverliğimizi de göstererek gerçekleştireceğiz” dedi.

OTELLERDE YER YOK
Tunceli’nin artık huzur kenti olduğuna vurgu yapan Sonel, “Tunceli’de otellerimizde yer yok. 2017 yılında Tunceli’ye giriş çıkış yapan araç sayısı 2 milyonun altındayken 2018 yılında 4 milyonun üzerine çıktı. Eminim ki 2019 yılında bu daha çok artacak” diyerek kentteki yatırımlara ve şampiyonaya destek verenlere teşekkür etti.

“TUNCELİ ŞEHİR HAVASINA DÖNÜŞTÜ”
Kentte ilk defa bu kadar geniş kapsamlı bir organizasyon düzenlendiğine değinen AK Parti Tunceli İl Başkanı Fatih Tek ise,”Bizler de uzakta duran bir izleyici olarak değil şampiyonanın bir aktörü olmak istediğimizi dile getirmek amacıyla sayın valimizi ziyaret ettik. Malumunuz sayın valimiz 21 aya yakın bir süre belediye başkanlığı görevi yaptı. Bizler uzun yıllardır Tunceli’de yaşayan insanlarız ve Tunceli’yi bilenler de çok iyi bilir ki Tunceli bir köy havasından şehir havasına dönüştü. Dudakları uçuklatan hizmetler yapıldı. Hepsinin temelinde Tunceli halkımızın daha huzurlu, refah düzeyi yüksek ve mutlu yaşamaları vardı. Bunun altında başka bir niyet ve gayret yoktu” diye konuştu.

İŞTE KATILIMCI LİSTESİ

Haberin detayını Kaynağından okumak için Tunceli Rafting Dünya Şampiyonası'na hazır… TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ