Haber Detayları

Yarın okul var mı? Yarım gün mü? 22 Nisan resmi tatil mi?

Yarın okul var mı? Yarım gün mü? 22 Nisan resmi tatil mi?

Yarın okul var mı? Yarım gün mü? 22 Nisan resmi tatil mi? haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Yarın okul var mı? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu tüm yurtta yaşanıyor. Öğrenciler 22 Nisan tarihinin tatil mi olacak? sorusunun cevabını araştırmaya başlıyor. Resmi tatil olması beklenen gün hakkında yetkili merciler tarafından yapılacak açıklamalar bekleniyor. İşte Yarın okul var mı? Yarım gün mü? 22 Nisan resmi tatil mi? Merak edilen detaylar haberimizde…

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Yarın okul var mı? Sorusunun cevabı öğrenciler ve veliler tarafından merak edilmeye devam ediyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde okulların yarım gün mü? yoksa tam gün mü? tatil olacağı araştırılmaya devam ediyor.Resmi tatil olması beklenen gün hakkında yetkili merciler tarafından yapılacak açıklamalar bekleniyor. İşte Yarın okul var mı? Yarım gün mü? 22 Nisan resmi tatil mi? Merak edilen detaylar haberimizde…

23 NİSAN’DA OKULLAR TATİL Mİ?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2019 yılında Salı gününe denk geliyor. 23 Nisan MEB’nin yayımladığı takvime göre resmi tatil günleri içerisinde yer alıyor.

22 NİSAN TATİL Mİ?

22 Nisan resmi tatil olarak ilan edilmedi.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMININ TARİHİ

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmi bayramlarından biridir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilmiştir. Her 23 Nisan günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bütün Dünya çocukları birlikte kutlarlar.

23 Nisan dünyada kutlanan ilk çocuk bayramıdır. Atatürk’ün Türk çocuklarına armağan ettiği bu bayram şenliklerine yabancı ulusların çocukları da katılır. Atatürk çocuklara çok değer verir, gezilerinde okullara uğrar, ders dinler, sorular sorardı. “Bugünün küçükleri yarının büyükleridir.” diyen Atatürk, yönetimin bayram süresince öğrencilere bırakılması geleneğini başlattı. 23 Nisan’da yönetim birimleri seçimle gelen kurullar bir süre çocuklara bırakılır. Bu güzel gelenek her yıl yinelenir. Her 23 Nisan’da bütün Türkiye bir bayram alanı olur. Çocuklar törenlerde konuşmalar yaparlar, şiirler okurlar.

Haberin detayını Kaynağından okumak için Yarın okul var mı? Yarım gün mü? 22 Nisan resmi tatil mi? TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ